(067) 794-11-08, (067) 7-888-315

promzt@i.ua, zt888315@gmail.com

10025 Житомир, ул.Королёва 158

Карта проезда

Главная  •  Направления  •  Алмазный инструмент для обработки камня  •  Про китайськи фрези слябовочної групи.

Про китайськи фрези слябовочної групи.

Відразу в очі кидається майже подвійна різниця у цінах між європейським, та китайським виробниками. Наприклад, для діаметра 1600 мм це 860 та 470 умовних одиниць відповідно. (Автор Z315)  За Що? Якщо коротко, то за те, що германські полотна начисто позбавлені усіх тих відхилень, по які піде мова нижче. І якщо хтось із китайських виробників хоче набавити собі ваги вихваляючись тим, що виготовляє полотна за технологією німців, то це правда. Уся технологія виробництва цього продукту розроблена саме у Германії. Китайці її злизали, спростили, адаптували під дешеве обладнання.

Отже, німців не чепаємо. Для більшої зрозумілості, розпочати треба із передостанньої операції –шліфовки. Як відомо, шліфувати габаритні пласкі металеві деталі- дуже складна технологічна операція. Проблема у тому, що при закріпленні на магнітному столі цей виріб приймає форму столу (див. мал..1), тобто стає пласким. А по закінченні операції, коли магніт вимикається, деталь приймає первинну форму. Задача ускладнюється тим, що корпус фрези - це, фактично різнонапружена пружина, параметри якої задаються ПІСЛЯ шліфовки. Замкнене технологічне коло китайці обійшли, як завжди, спрощеним методом. Корпус фрези виготовлюється по принципу більш напруженої конструкції.Схеми шліфовки пласких деталей Тобто технологічно, ця пружина стає жорсткою за рахунок товщини та термообробки, що дає змогу відшліфувати базову поверхню з мінімальними деформаціями. Підтвердженням цього факту є те, що Китайці ввели в експлуатацію свої стандарти по товщині полотна: 7,2;7,0;6,8мм замість європейських 6,5мм для діаметру 1600 мм. Очевидною є відповідь на запитання, чому китайські полотна товщиною 6,5мм дорожчі за 7,2мм? Все просто. Із партії полотен 7,2мм відбираються більш вдалі, й перешліфовуються. Взагалі, китайське виробництво – це вдалий приклад реалізації сортування якості на всіх етапах. І навіть продукція з одного конвейера може реалізовуватись різними торговими марками, в залежності від маркетинг- плану, та рівня якості. Але менше з тим. Шліфовка. У більшості випадків китайці застосовують більш дешеву й швидку схему шліфовки- торцьову. Саме ця схема мінімально деформує оброблювану деталь за рахунок великої площі дотику з інструментом (див. мал.. 2а). Але технологічно, саме ця операція має найвищу інструментальну похибку у обробці. Про це свідчать відцентрово направлені сліди від шліфовки на дешевих китайських полотнах (мал3.6). Для того, щоб хоч якось заспокоїти покупця, маркетологи вигадали легенду про те, що це- канали для більш ефективного відведення води. ….А дурні німці до цього не додумались)))).

Отже: Маємо хоч і китайське, але якось пошліфоване не дороге полотно. Звичайно, щоб скрити візуальні дефекти, можна його покласти на пласку шліфовку із радіальним кругом, але ще одна операція збільшить собівартість, проблема шліфовки пласких деталей лишається, тому якість не покращиться. Треба продавати так. Хтось так і робить, а хтось намагається хоч якось, не дорогими технологіями від балансувати різнотовщинне полотно. Ця технологія, порівняно із габаритною шліфовкою не дорога, але дає виробникові хоч якусь впевненість у функціональній придатності товару. Мінус тільки один: візуальні сліди балансування (мал3.2) можуть відлякати покупця. Але на ринку є попит на різну продукцію, тому від балансовані полотна купують ті, хто розуміє, що це хочаб якась ознака контролю якості.

Тоді логічно було б вважати, що полотна без відбитків торцової шліфовки мають кращу якість? Не факт! Це просто інша технологія.

Часто на полотнах, біля посадочного отвору можна побачити певний перфо-код (Мал3.3), виконаний методом засвердлювання глухих отворів діаметром близько 4мм. Подібні позначки скоріш за все робляться на стадії відбору поковки. Це така-ж помітка, якою каменеобробник помічає свій блок на кар’єрі, щоб при завантаженні не сталося помилки. Окрім того, перфо-код залишається на деталі від початку, і аж до введення в експлуатацію. Це свідчить про те, що виробник може (якщо захоче) контролювати якість своїх технологічних процесів навіть після реалізації.

Аналогічну функцію може неси й нанесений фарбою, або любим іншим методом код. Доки є можливість його прочитати, доти можна консультуватися з виробником, щодо відхилень, або браків. Доречі, германські полотна всі мають подібне маркування, й первинна інформація про дату виготовлення та цільове призначення товару є у відкритому доступі.

Ще одна ознака присутності європейської технології – радіальні відбитки вальцової прокатки (мал. 3.5) Вони можуть бути секторними або замкненими. Як правило, їх не більше 3-4 відбитків. Треба зазначити, що хоч це й універсальна технологія задавання певних механічних параметрів полота, але її не на полотнах із слідами торцьової шліфовки. Це більш складна й дорога технологія. Тому не кожен китайський виробник наважується її застосовувати.

 позначки на пилах

 

Отже маємо декілька ознак якості китайських полотен (корпусів алмазних пил):

  1. Знак виробника. –полотно відібране з конвейера під певний маркетинг-план. Є шанси, що фірма- реалізатор контролює параметри якості.
  2. Балансировочні отвори. – Полотно, як мінімум пройшло контроль й балансировку.
  3. Перфокод – суто технологічна відмітка.
  4. Порядковий номер, або код партіі свідчить про наявність після продажного контролю.
  5. Сліди від вальців. Або прокатка полотна. Виробник використовує європейську технологію розподілу напруження металу. На якому рівні це вже друге питання.
  6. Відсутність слідів торцевої шліфовки
  7.   Тонке полотно. Навряд чи на виробництві хтось візьме на себе ризик перешліфовувати неякісну заготовку на вузьке полотно. Такий виріб завжди контрольованої якості